Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri

kelebek kilit, flycase kilidi, özel tasarım paslanmaz kilit

Kelebek Kilit, Havacılık Çanta Kilidi

Kelebek Kilit, Flycase Kilidi, Akasya Ahşap Ambalaj

Özel tasarım kelebek kilit, çevirilerek kapatılan ve sıkıştırma koluna oturtularak kilitlenen bir sistem ile çalışır. Kilitleme sistemi kelebeğe benzeyen mandalın yuvasına oturtulması ile tamamlanır. Bu özel tasarıma sahip kelebek kilit iki yay ile sıkıştırma işlemini yapar ve çevirilerek kilit tutma yatağı gövdede ki ucunu tutar böylece çevirilip sıkıştırarak kilitleme işlemini tamamlamış olur.

Kelebek kilit krom kaplamadır, bu sayede paslanmaz ve daha uzun ömürlü ve kullanışlı hale gelmiştir. Kilit kapama işlemi yapıldıktan sonra ortaya çıkan süngü deliği sayesinde istenirse ikinci bir kilitleme işlemi yapılabilir.

Özel taşıma çantalarında kullanılabilen özel tasarıma sahip kelebek kilitler basit ama etkili yay sistemi ile çalıştığı için sıkıştırma ve kapanma işleminde gayet başarılıdırlar. Çarpma veya sürtünme gibi istenmeyen dış etkilerden en az seviyede etkilenen bu özel kilit hiçbir şekilde bu tür etkilerden dolayı açılmaz ve metal olmasından dolayı zarar görüp deforme olma ihtimalide yoktur.

Orta kısmında ki döner mekanizması kilidin kelebek mandalını çevirebilmesini sağlarken, kelebek mandalın bu mekanizma üzerinde kapatılarak son kilitleme aşamasını oluşturmasını sağlar.

Resimler

Diğer Ürünlerimiz